TSM4800N15CX6 RFG
- 型號描述:
N-Channel 150 V 1.4A (Tc) 2.1W (Tc) Surface Mount SOT-26
MOSFET N-CH 150V 1.4A SOT26
- 型號:
- TSM4800N15CX6 RFG
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 150 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 1.4A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 480mOhm @ 1.1A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.5V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 8 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 332 pF @ 10 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2.1W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)